TDK C1608X5R1A684M080AC
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.68μF, LxWxT: 1.6x0.8x0.8mm
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet57 页3 年前
TDK
库存历史记录
3 个月趋势:
+645%
备用零件
Price @ 1000
Stock
29,789
Authorized Distributors
4
Capacitance
680 nF
680 nF
Dielectric
X5R
X5R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
800 µm
800 µm
供应链
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
TAIYO YUDENLMK107BJ684MA-T
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 0.68uF, Surface Mount, 0603
16V 680nF X5R 卤20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
35V 680nF X5R 卤20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 680nF X5R ±20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENLMK107BJ684KA-T
0603 0.68 uF 10 V ±10 % Tolerance X5R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
0603 0.68 uF 10 V ±10% Tolerance X5R Multilayer Ceramic Capacitor
描述
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 10, CAP VALUE: 680000, TOL: +/-20%, THICKNESS: 0.80 ± 0.10
Cap Ceramic 0.68uF 10V X5R 20% Pad SMD 0603 85C Low ESR T/R