Walsin Technologies 0603B472K101CT
0603 4.7 nF 100 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
element14 APAC
TECHDesign
Future Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+107%
Authorized Distributors
6
Capacitance
4.7 nF
4.7 nF
4.7 nF
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
相关零件
100V 4.7nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B472KC8NNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 4.7nF, Surface Mount, 0603 inch
描述
Cap Ceramic 0.0047uF 100V X7R 10% Pad SMD 0603 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0047uF, Surface Mount, 0603
Multilayer Ceramic Capacitor, 4700 Pf, 10%, X7R, 100 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0603B472K101CT
CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 15% ppm/C 10% 4.7nF 100V
0603 MLCC X7R 4700 pF+/- 10% 100 V T&R