Samsung Electro-Mechanics CL10B472KC8NNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 4.7nF, Surface Mount, 0603 inch
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet36 页10 年前
Future Electronics
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Capacitance
4.7 nF
4.7 nF
4.7 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
800 µm
800 µm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
0603 4.7 nF 100 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
100V 4.7nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX06031C472K4T2A
Cap MLCC SMD 0603 100V X7R 4700pF ±10% Automotive Ti/Sn Plated 7T/R"
KYOCERA AVX06031C472K4T4A
0603 4700 pF 100 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
描述
Samsung Electro-Mechanics
Cap Ceramic 0.0047uF 100V X7R 10% SMD 0603 125C Cardboard T/R
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR CL 100V 4700pF ±10% X7R