Walsin Technologies 0603B222K101CT
100V 2.2nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
Newark
3 个月趋势:
-64.29%
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
2.2 nF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Yageo GroupC0603C222K1RACTU
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR SMD Comm X7R 100V 2200pF ±10% X7R
KYOCERA AVX06031C222K4T2A
0603 2.2 nF 100 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL10B222KC8NNNC
描述
0603 0.0022 uF 100 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 0.0022uF 100V X7R 10% Pad SMD 0603 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Surface Mount, 0603
Multilayer Ceramic Capacitor, 2200 Pf, 10%, X7R, 100 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0603B222K101CT
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 100V 2200pF ±10% X7R
Chip Capacitor (MLCC) 0603 2.2nF ±10% 100V X7R
0603 MLCC X7R 2200 pF+/- 10% 100 V T&R
CAP, 2200PF, 100V, 10%, X7R, 0603; Capacitance: 2200pF; Voltage Rating: 100V; Ceramic Capacitor Case: 0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X7R; Product Range: -; Operating Temperature Mi