Samsung Electro-Mechanics CL10B222KC8NNNC
100V 2.2nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页6 年前
Samsung SCT
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
58,988
Authorized Distributors
0
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
900 µm
供应链
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2003-12-08
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupC0603C222K1RACTU
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR SMD Comm X7R 100V 2200pF ±10% X7R
Yageo GroupC0603C222K5RACTU
2200 PF ±10% 50V CERAMIC CAPACITOR X7R 0603 (1608 METRIC) ROHS COMPLIANT: YES
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 0.0022uF 100V X7R 10% SMD 0603 125C Paper T/R
2.2nF ¡À10% X7R 100V 0603 1.6mm*800¦Ìm*800¦Ìm
General, Standard, Normal, 125℃, 0603, RoHS