Walsin Technologies 0402N120G500CT
50V 12pF NP0 ±2% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
TECHDesign
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+236%
Capacitance
12 pF
12 pF
12 pF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-03-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
0402 12 pF 50 V ±2% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
CAP CER 12PF 25V C0G/NP0 0402 / 12 pF ±2% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Cap Ceramic 12pF 50V C0G 2% Pad SMD 0402 125C T/R
50V 12pF NP0 ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL05C120JB5NNNC
50V 12pF C0G 卤5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 12pF NP0 ±1% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 2% +Tol, 2% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000012uF, Surface Mount, 0402
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 12pF ±2% C0G NP0
Cap, 12Pf, 50V, Mlcc, 0402 Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0402N120G500CT
Chip Capacitance (Mlcc) 0402 12pF ±2% 50V NP0