Walsin Technologies 0402N102F500CT
50V 1nF C0G ±1% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
TECHDesign
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-57.21%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
1 %
1 %
Height
500 µm
500 µm
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2011-08-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 1% +Tol, 1% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.001uF, Surface Mount, 0402
Cap Ceramic 0.001uF 50V C0G 1% Pad SMD 0402 125C T/R
Cap, 1000Pf, 50V, Mlcc, 0402 Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0402N102F500CT
Chip Capacitor (MLCC) 0402 1nF ±1% 50V C0G(NP0)
CERAMIC CAPACITOR 0402 (1005Metric) ceramic capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±1% 1000pF
0402 NPO 1000pF 1% 50v - Multilayer Ceramic Capacitors
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 0402