Murata GRM1555C1H102FA01D
50V 1nF C0G ±1% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet2 页5 年前
Datasheet186 页11 年前
TME
Ciiva
Megastar
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-29.73%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
1 %
Height
500 µm
500 µm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-07-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Yageo GroupC0402C102J5GACTU
Cap Ceramic 0.001uF 50V C0G 5% Pad SMD 0402 125°C T/R
50V 1nF C0G 卤5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
C Series 0402 1 nF 50 V ±5 % Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
TAIYO YUDENUMK105CG102JVHF
Samsung Electro-MechanicsCL05C102JB5NNNC
50V 1nF NP0 ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 0402 / 1000 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
0402 1 nF 50 V ±1% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 0.001uF 50V C0G 1% Pad SMD 0402 125C T/R
CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 1% +Tol, 1% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.001uF, Surface Mount, 0402
Cap Ceramic 0.001uF 50V C0G 1% SMD 0402 125°C Paper T/R
Avnet Japan
Chip Capacitor (MLCC) 0402 1nF ±1% 50V C0G(NP0)
Cap, 1000Pf, 50V, Mlcc, 0402 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM1555C1H102FA01D
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 0402
Ceramic Capacitor 1nF, 50VDC, 0402, ±1 %
CAP, 1000PF, 50V, 1%, C0G/NP0, 0402; Capacitance:1000pF; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 1%;