Walsin Technologies 0402B563K160CT
16V 56nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
element14 APAC
TECHDesign
库存历史记录
3 个月趋势:
-28.73%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
56 nF
56 nF
56 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
500 µm
500 µm
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-03-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
0402 56 nF 16 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL05B563KO5NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.056 uF, 16 V, ± 10%, X7R, 0402 [1005 Metric]
50V 56nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0402 56 nF 10 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V 0.056uF X7R 0603 10%
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.056uF, Surface Mount, 0402
0402 0.056 uF 16 V ±10% Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 16V 0.056muF ±10% X7R
Cap Ceramic 0.056uF 16V X7R 10% Pad SMD 0402 125C T/R
Chip Capacitance (Mlcc) 0402 56nF ±10% 16V X7R
0402 MLCC X7R 0.056 uF +/-10% 16V TR GP
Cap, 0.056Μf, 16V, 10%, X7R, 0402, Reel; Capacitance:56000Pf; Voltage Rating:16V; Ceramic Capacitor Case:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:Walsin Mlcc; Operating Temperaturerohs Compliant: Yes |WALSIN 0402B563K160CT