Vishay WSLT2010R4700FEB18
WSLT Series 2010 0.47 Ohm ±1 % 1 W ±75 ppm/°C Surface Mount Metal Film Resistor
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页4 年前
Arrow.cn
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-27.17%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
47,845
Authorized Distributors
6
Resistance
470 mΩ
470 mΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
Introduction Date2018-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.47ohm, 0.6856V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Res Metal Strip 2010 0.47 Ohm 1% 1/2W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.47ohm, 0.4848V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Yageo GroupPT2010FK-7W0R5L
1W Thick Film Resistors ±75ppm/℃ ±1% 500mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ12ZQFR47U
Res Thick Film 2010 0.47 Ohm 1% 0.75W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJC1BFR47U
Res Anti-Sulfured Thick Film 1020 0.47 Ohm 1% 2W ±150ppm/°C Molded Emboss T/R
描述
Res Metal Strip 2010 0.47 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSLT2010-18.471%EBE3
2010 (5025Metric) 2010 WSLT-HP 0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm 1W 470mOhms ±75ppm/C
470m¦¸ ¡À1% 1W ¡À75ppm/¡æ 2010 5.08mm*2.54mm*890¦Ìm