Vishay WSLP0805R0260FEB
Res Metal Strip 0805 0.026 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
TME
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
15,600
Authorized Distributors
6
Resistance
26 mΩ
26 mΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2020-10-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Metal Strip 0805 0.025 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR WSL 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm 0.125W 1/8W 25mOhm ±75ppm/C
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.125W, 0.025ohm, 0.0559V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ-6CWFR027V
Res Thick Film 0805 0.027 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/°C Pad SMD T/R Automotive
PanasonicERJ-6CWFR024V
Res Thick Film 0805 0.024 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD T/R Automotive
PE FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±75ppm/C 25mOhm 0.125W 1/8W
描述
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.026ohm, 0.114V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) 0805 WSLP 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm 0.5W 1/2W 26mOhms ±75ppm/C