Vishay WSL0805R0250FEA18
Res Metal Strip 0805 0.025 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页2 年前
Farnell
Newark
Factory Futures
Mouser
库存历史记录
3 个月趋势:
-30.37%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginIsrael, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Metal Strip 0805 0.025 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive
PE FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±75ppm/C 25mOhm 0.125W 1/8W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 0.025ohm, 0.0908V, 1% +/-Tol, 250ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ-6CWFR027V
Res Thick Film 0805 0.027 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/°C Pad SMD T/R Automotive
PanasonicERJ-6CWFR024V
Res Thick Film 0805 0.024 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD T/R Automotive
PanasonicERJ-6BWFR025V
Res Thick Film 0805 0.025 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 0ppm/°C to 200ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR WSL-HP 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm 0.25W 1/4W 25mOhm ±75ppm/C
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.025ohm, 0.0791V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
METAL STRIP LOW OHMIC SMNT RESISTOR 0805 CASE 25MOHM +/-1% 0.25W +/-75PPM/C
SMD Resistor 0805 0,25W 1% R025 Taped
WSL Series 0805 0.125 W 0.025 O ±1% ±75 ppm/°C SMT Power Metal Strip® Resistor
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors 1/8watt 0.025ohms 1%
METAL STRIP RESISTOR, 0.025OHM, 1%, 0805; Resistance: 0.025ohm; Product Range: WSL High Power Series; Resistor Case Style: 0805 ^2012 Metric]; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Element Type: Metal Strip