Vishay WSL2512R4750FTA
Res Metal Strip 2512 0.475 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页5 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
3
Resistance
475 mΩ
475 mΩ
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Metal Strip 2512 0.5 Ohm 1% 1W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Res Metal Strip 2512 0.5 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ1TRQFR47U
Res Thick Film 2512 0.47 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1TRQFR51U
Res Thick Film 2512 0.51 Ohm 1% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-1TRQFR43U
Res Thick Film 2512 0.43 Ohm 1% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.475ohm, 0.6892V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512