Vishay WSL2512R1800FEA
Res Metal Strip 2512 0.18 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页2 年前
TME
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.54%
备用零件
Price @ 1000
Stock
7,220
Authorized Distributors
6
Resistance
180 mΩ
180 mΩ
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Metal Strip 2512 0.18 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupPT2512FK-7W0R18L
2W Thick Film Resistors ±75ppm/℃ ±1% 180mΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ1TRSFR18U
Res Thick Film 2512 0.18 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL2512FK-070R18L
Res Thick Film 2512 0.18 Ohm 1% 1W ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityRLP73K3AR18FTDF
Res High Power Current Sense Thick Film 2512 0.18 Ohm 1% 2W ±200ppm/°C Molded Emboss T/R
PanasonicERJ-A1CFR18U
Res Thick Film 2512 0.18 Ohm 1% 1.33W ±350ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.18ohm, 0.4243V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
WSL Series 2512 1 W 0.18 Ohm ±1% ±75 ppm/°C SMT Power Metal Strip® Resistor
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors .18 Ohm 1W 1%
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2512.181%EAE3
2512 (6432Metric) 2512 WSL 0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm 1W 180mOhms ±75ppm/C