Vishay WSL2512R0400FEB18
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.04ohm, 0.2828V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页2 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
备用零件
Price @ 1000
Stock
27,505
Authorized Distributors
4
Resistance
40 mΩ
40 mΩ
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
2 W
2 W
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2018-01-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
描述
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2512-18.041%EBE3
RES 0.04 OHM 1% 2W 2512
40m¦¸ ¡À1% 2W ¡À75ppm/¡æ 2512 6.35mm*3.18mm*890¦Ìm