Vishay WSL2512R0400FEA18
Res Metal Strip 2512 0.04 Ohm 1% 2W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页2 年前
element14 APAC
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.05%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
27,505
Authorized Distributors
6
Resistance
40 mΩ
40 mΩ
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
2 W
2 W
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-06-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Metal Strip 2512 0.04 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityTL3AR039FTDG
39 mOhms 1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Current Sense Metal Foil
Yageo GroupPE2512FKE070R04L
1W Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 40mΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRL2512FK-070R04L
Res Thick Film 2512 0.04 Ohm 1% 1W ±1200ppm/°C Epoxy Pad SMD Automotive
Yageo GroupPE2512FKE7W0R04L
2W Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 40mΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityTLM3ADR043FTE
Smd Current Sense Resistors, Tlm Series, 0.043 Ohm, 1 W, 1%, 2512 [6432 Metric]
描述
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.04ohm, 0.2828V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR WSL-HP 0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm 2W 40mOhm ±75ppm/C
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2512-18.041%EAE3
WSL Series 2512 2 W 40 mOhm ±1 % ±75 ppm/°C SMT Power Metal Strip® Resistor