Vishay WSL0603R0500FTG
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.1W, 0.05ohm, 0.0707V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Production
价格与库存
数据表和文档
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.34%
备用零件
Price @ 1000
Stock
38,991
Authorized Distributors
6
Resistance
50 mΩ
50 mΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-L06KF50MV
Res Thick Film 0805 0.05 Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRL0805FR-070R05L
Res Thick Film 0805 0.05 Ohm 1% 1/8W ±1000ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0402 0.05 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Metal Strip 0805 0.05 Ohm 1% 1/8W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Punched Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.125W, 0.05ohm, 0.0791V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJL03KF50MV
Res Thick Film 0603 0.05 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Resistors, Current Sense, Pwr Rtg 0.1 W, 0.05 Ohms, 1% Tol, Tin-Lead, Tape/Reel
RES 0.05 OHM 1% 1/10W 0603
WSL-0603 .05 1% RT1
50m¦¸ ¡À1% 100mW ¡À75ppm/¡æ 0603