Vishay WKO681MCPCRAKR
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, Y5U, -56/+22% TC, 0.00068uF, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页4 年前
Newark
Future Electronics
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
3
Capacitance
680 pF
680 pF
Dielectric
K4000
K4000
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
300 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
9 mm
9 mm
Introduction Date2006-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
描述
WKO Series 680 pF 440 V X1/Y2 Y5U AC Line Ceramic Radial Disc Capacitor
WKO X440Y300VAC 680PF ±20% Y5U REEL E3
CAP CER 680PF 440VAC Y5U RADIAL
Ceramic Disc Capacitor; Capacitance:680pF; Capacitance Tolerance:± 20%; Series:WKO; Voltage Rating:0V; Capacitor Dielectric Type:Ceramic Disc; Lead Spacing:7.5mm; Termination Type:Radial Leaded; Dielectric Characteristic:K4000 ;RoHS Compliant: Yes