Vishay WKO472MCPERYKR
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, K4000, 0.0047uF, Through Hole Mount, 7120
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页4 年前
Datasheet4 页8 年前
Future Electronics
备用零件
Price @ 1000
Stock
5,600
Authorized Distributors
3
Capacitance
4.7 nF
4.7 nF
Dielectric
K4000
K4000
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
Tolerance
20 %
20 %
Height
21 mm
21 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2009-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Capacitor, ceramic,4.7Nf,20-% Tol,20+% Tol |Vishay WKO472MCPERYKR
WKO X440Y300VAC 4700pF ±20% Y5U REEL E3
Radial Disc WKO 440VAC 4700pF ±20% Y5U E
4.7nF ¡À20% Y5U(E) 440V(AC) 18mm*5mm*21mm