Vishay WKO472MCPERUKR
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, K4000, 0.0047uF, Through Hole Mount, 7120
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页4 年前
Datasheet4 页8 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-70.96%
备用零件
Price @ 1000
Stock
5,014
Authorized Distributors
6
Capacitance
4.7 nF
4.7 nF
Dielectric
K4000
K4000
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
Tolerance
20 %
20 %
Height
21 mm
21 mm
Introduction Date2009-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupERO610RK4470MCRA
Cap Ceramic 0.0047uF 440VAC/250VAC K4000 20% (6.5 X 4.5mm) Radial 7.5mm Bulk
描述
Cap Ceramic 0.0047uF 440VAC/300VAC K4000 20% (18 X 5mm) Radial 12.5mm 125C T/R
WKO Series Ø18x5 mm 4.7 nF 440/300 VAC ±20% K4000 AC Line Ceramic Disc Capacitor
SUPPRESSION CAP, 4700PF, X1/Y2, 440/300V; SUPPRESSION CAP, 4700PF, X1/Y2, 440/300V; Capacitance:4700pF; Product Range:WKO Series; Capacitance Tolerance:± 20%; Suppression Class:X1 / Y2; Voltage Rating X:440V; Voltage Rating Y:300V; Operating Temperature Min:-40°C