Vishay VS-85HFLR60S02
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 85A, 600V V(RRM), Silicon, DO-203AB
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页8 年前
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-54.90%
Stock
18,013
Authorized Distributors
4
Mount
Chassis Mount, Stud
Chassis Mount, Stud
Case/Package
Forward Voltage
1.75 V
1.75 V
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
85 A
85 A
Max Reverse Leakage Current
Reverse Recovery Time
50 ns
120 ns
Introduction Date2014-02-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 70A, 600V V(RRM), Silicon, DO-203AB
FAST DIODE, 85A, 600V, DO-203AB; Diode Type:Fast Recovery; Diode Configuration:S
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 70A, 200V V(RRM), Silicon, DO-203AB
描述
Rectifier Diode,600V V(Rrm),do-203Ab |Vishay VS-85HFLR60S02
DIODE GEN PURP 600V 85A DO203AB / Diode Standard, Reverse Polarity 600 V 85A Chassis, Stud Mount DO-203AB (DO-5)
600V FAST RECOVERY DIODE DO-203AB
DIODE GEN PURP 600V 85A DO203AB
DIODE STD REV 600V 85A DO203AB
Vishay , 85A, 600V, , DO-203AB, 2