Vishay VS-70HFL60S02
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 70A, 600V V(RRM), Silicon, DO-203AB
数据表和文档
Newark
Datasheet14 页8 年前
Datasheet13 页9 年前
Datasheet13 页11 年前
Farnell
TME
ARCEL Power Electronics
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.73%
备用零件
Price @ 1000
Stock
44,329
Authorized Distributors
6
Mount
Chassis Mount, Stud
Chassis Mount, Stud
Case/Package
Forward Voltage
1.85 V
1.85 V
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
70 A
70 A
Max Reverse Leakage Current
Reverse Recovery Time
60 ns
150 ns
供应链
Country of OriginLithuania
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2014-02-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
FAST DIODE, 70A, 1KV, DO-203AB; Diode Type:Fast Recovery; Diode Configuration:Si
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 80A, 800V V(RRM), Silicon, DO-203AB
DIODE; 85A IF; 1600V; 0.35K/W; 1800 A @ 8.3 MS IFMS; 4.5MA IR; DO-203AB (DO-5)
描述
1.85V@219.8A 200ns 70A 600V DO-203AB Fast Recovery / High Efficiency Diodes ROHS
Diode Switching 600V 70A 2-Pin DO-5
DIODE STD RECOVERY 600V 70A DO-203AB (DO-5)
DIODE STANDARD 600V 70A DO203AB
DIODE GEN PURP 600V 70A DO203AB
DO-203AB Bridge Rectifiers ROHS
Fast Diode, 70A, 600V, Do-203Ab; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:600V; Forward Current If(Av):70A; Forward Voltage Vf Max:1.85V; Diode Module Configuration:Single; Product Range:-; Diode Case Style:Do-5; Forward Current If:70A Rohs Compliant: Yes |Vishay VS-70HFL60S02