Vishay VS-40HFL40S02
FAST DIODE, 40A, 400V, DO-203AB; Diode Type: Fast Recovery; Diode Configuration: S
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet14 页8 年前
Datasheet13 页9 年前
Datasheet13 页11 年前
Datasheet14 页14 年前
TME
ARCEL Power Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-64.95%
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,162
Authorized Distributors
6
Mount
Chassis Mount, Stud
Chassis Mount, Stud
Case/Package
Forward Voltage
1.95 V
1.95 V
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
40 A
40 A
Max Reverse Leakage Current
Reverse Recovery Time
70 ns
180 ns
供应链
Country of OriginLithuania
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2014-02-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 40A, 600V V(RRM), Silicon, DO-203AB
VishayVS-50PF40
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 50A, 400V V(RRM), Silicon, DO-203AB
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 40A, 1000V V(RRM), Silicon, DO-203AB
描述
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 40A, 400V V(RRM), Silicon, DO-203AB
Diode Switching 400V 40A 2-Pin DO-5
DIODE STANDARD 400V 40A DO203AB
DIODE GEN PURP 400V 40A DO203AB