Vishay VR37000005603JR500
VR37 Series 0.5 W 560 kOhm ±5 % ±200 ppm/K High Ohmic/Voltage Leaded Resistor
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页2 年前
Future Electronics
备用零件
Price @ 1000
Stock
522
Authorized Distributors
3
Resistance
560 kΩ
560 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 560000ohm, 3500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
VR37 5% R5 560K