Vishay VR37000005603JA100
Resistor, Metal Film, 560K, 0.5W, Axial Rohs Compliant: Yes |Vishay VR37000005603JA100
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页2 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-15.65%
备用零件
Price @ 1000
Stock
91,276
Authorized Distributors
6
Resistance
560 kΩ
560 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-08-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 560000ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JT560K
Axial FIXED RESISTOR CF 0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm 0.25W 1/4W 560kOhm 0/ -850ppm/C
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 560000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JT510K
Axial FIXED RESISTOR CF 0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm 0.25W 1/4W 510kOhm 0/ -850ppm/C
Yageo GroupCFR-25JT-52-510K
Axial FIXED RESISTOR CFR 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm 0.25W 1/4W 510kOhm 0/ -700ppm/C
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 562000ohm, 3500V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial FIXED RESISTOR VR37 0.157Diax0.354L 4.00mmx9.00mm 0.5W 1/2W 560kOhm ±200ppm/C
Res Metal Glaze 560K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Conformal Coated AXL Ammo Pack
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 560000ohm, 3500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount