Vishay VR25000005603JA100
Res, 560K, 0.25W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay VR25000005603JA100
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页2 年前
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-49.56%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
8,890
Authorized Distributors
6
Resistance
560 kΩ
560 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2009-12-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Resistor, Metal Film, 560K, 0.5W, Axial Rohs Compliant: Yes |Vishay VR37000005603JA100
Stackpole ElectronicsCF14JT560K
Axial FIXED RESISTOR CF 0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm 0.25W 1/4W 560kOhm 0/ -850ppm/C
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 560000ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 560000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JB560K
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 560000ohm, 350V, 5% +/-Tol, -850,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JT510K
Axial FIXED RESISTOR CF 0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm 0.25W 1/4W 510kOhm 0/ -850ppm/C
描述
Metal Film Resistors 560kΩ 250mW ±200ppm/℃ ±5% Plugin,D2.5xL6.5mm Through Hole Resistors ROHS
Axial FIXED RESISTOR VR25 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.25W 1/4W 560kOhm ±200ppm/C
Res Metal Glaze 560K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo Pack
VR25 SERIES AXIAL METAL GLAZE RESISTOR 560KOHMS +/-5% 0.25W +/-200PPM/DEGC
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 560000ohm, 1600V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount