Vishay TR3E337K6R3C0100
Cap Tant Solid 330uF 6.3V E CASE 10% (7.3 X 4.3 X 4mm) Inward L SMD 7343-43 0.1 Ohm 125C T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet30 页2 年前
Newark
element14 APAC
Farnell
Future Electronics
Stock
8,439
Authorized Distributors
4
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Case/Package
2917
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 mΩ
100 mΩ
100 mΩ
Leakage Current
20.8 µA
20.8 µA
Dissipation Factor
8 %
8 %
8 %
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
KYOCERA AVXTPSE337K006R0100
Cap Tant Solid 330uF 6.3V E CASE 10%( 7.3 X 4.3 X 4.1mm) Inward L SMD 7343-43 0.1 Ohm 125C T/R
Cap Tant Solid 330uF 6.3V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) Inward L SMD 7343-31 0.1 Ohm 125C T/R
593D Series 330 uF ±10 % 6.3 V Surface Mount Molded Solid Tantalum Capacitor
Cap Tant Solid 330uF 6.3V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) Inward L SMD 7343-31 0.125 Ohm 125C T/R
Cap Tant Solid 330uF 6.3V X CASE 10%( 7.3 X 4.3 X 4mm) Inward L SMD 7343-43 0.1 Ohm 125C Automotive T/R
KYOCERA AVXTAJE337K006RNJ
Cap Tant Solid 330uF 6.3V E CASE 10% (7.3 X 4.3 X 4.1mm) Inward L SMD 7343-43 0.4 Ohm 125C T/R
描述
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 6.3V, 10% +Tol, 10% -Tol, 330uF, Surface Mount, 2917
TR3 Series 330 uF ±10 % 6.3V SMT Molded Low ESR Tantalum Capacitor
CAP, TANT, 330UF, 6.3 V, CASE E; Product Range:VISHAY - TR3 Series; Capacitance:330µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:6.3V; Capacitor Case Style:2917 [7343-43 Metric]; Manufacturer Size Code:E; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; ESR:0.1ohm; Packaging:Cut Tape; MSL:-