Vishay TR3B336K6R3C0600
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 6.3V, 10% +Tol, 10% -Tol, 33uF, Surface Mount, 1411
数据表和文档
IHS
Datasheet30 页2 年前
_legacy Avnet
Stock
32,000
Authorized Distributors
3
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Case/Package
1411
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
600 mΩ
1.9 Ω
1.9 Ω
Leakage Current
2 µA
2 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
供应链
Country of OriginIsrael, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2005-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupT494B336K006AT
Cap Tant Solid 33uF 6.3V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.6 Ohm 125C T/R
Cap Tant Solid 33uF 6.3V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 1.9 Ohm 125C T/R
Cap Tant Solid 33uF 10V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.6 Ohm 125C T/R
Cap Tant Solid 33uF 10V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 0.6 Ohm 125C T/R
Cap Tant Solid 33uF 10V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.45 Ohm 125°C T/R
Yageo GroupT491B336K010AT
Cap Tant Solid 33uF 10V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 1.8 Ohm 125C T/R
描述
CAP TANT 33UF 10% 6.3V 1411
33¦ÌF ¡À10% 6.3V 600m¦¸ 1411 3.5mm*2.8mm*2.11mm
33UF 6.3V 10% ESR 600 3528-21