Vishay T55V157M6R3C0055
Cap Tant Solid 150uF 6.3V V CASE 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 7343-20 0.055 Ohm 105°C T/R
数据表和文档
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
36,039
Capacitance
150 µF
150 µF
150 µF
Case/Package
2917
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
ESR (Equivalent Series Resistance)
55 mΩ
18 mΩ
18 mΩ
Leakage Current
94.5 µA
94.5 µA
Dissipation Factor
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Surface Mount, 2917
vPolyTan™ Polymer Surface-Mount Chip Capacitors, Molded Case, High Performance Type
CAP, TANTALUM POLYMER, 150UF, 6.3V, 2917;
Polymer SMD 150uF 6.3volts 20% V Case 55 Max. ESR
T55V157M6R3C0055 Rohs Compliant: Yes |Vishay T55V157M6R3C0055
150¦ÌF ¡À20% 6.3V 55m¦¸ 7343-20 7.3mm*4.3mm*4.3mm