Vishay T55V157M6R3C0018
Cap Tant Polymer 150uF 6.3VDC V CASE 20%( 7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 7343-20 0.018 Ohm 125C T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet27 页2 年前
element14 APAC
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
31,701
Capacitance
150 µF
150 µF
150 µF
Case/Package
2917
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
ESR (Equivalent Series Resistance)
18 mΩ
55 mΩ
55 mΩ
Leakage Current
94.5 µA
94.5 µA
Dissipation Factor
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2016-07-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Surface Mount, 2917
T55 Series 2917 150 uF 6.3 V ±20% Surface Mount Polymer Chip Capacitor
CAP, 150µF, 6.3V, 20%; Capacitance: 150µF; Voltage Rating: 6.3V; Product Range: vPolyTan T55 Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Manufacturer Size Code: V; ESR: 0.018ohm; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperatur
Cap, 150Uf, 6.3V, Tant, Polymer, Case V; Capacitance:150Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage(Dc):6.3V; Manufacturer Size Code:V; Esr:0.018Ohm; Capacitor Case/Package:2917 [7343 Metric]; Product Length:7.3Mm; Product Width:4.3Mmrohs Compliant: Yes |Vishay T55V157M6R3C0018