Vishay T55B227M2R5C0070
T55 Series 220 uF ±20 % 2.5V High Performance Solid Polymer Tantalum Capacitor
数据表和文档
Newark
Farnell
element14 APAC
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
30,286
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1411
Voltage Rating (DC)
2.5 V
2.5 V
2.5 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 mΩ
15 mΩ
15 mΩ
Leakage Current
55 µA
110 µA
110 µA
Dissipation Factor
10 %
8 %
8 %
相关零件
Cap Tant Solid 220uF 2.5V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.035 Ohm 105°C T/R
Cap Tant Polymer 220uF 4VDC B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.07 Ohm 105C T/R
Cap Tant Polymer 220uF 6.3VDC B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.07 Ohm 105C T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 1411
Cap Tant Solid 220uF 4V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.07 Ohm 105°C T/R
Cap Tant Polymer 220uF 4VDC B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.035 Ohm 105C T/R
描述
CAPACITOR, TANTALUM, 220 UF, 20%, 2.5 VDC, SMT, 3528, ESR 0.07 OHMS
Tantalum Capacitor, 220Uf, 2.5V, Case B, Reel; Capacitance:220Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage(Dc):2.5V; Manufacturer Size Code:B; Esr:0.07Ohm; Capacitor Case/Package:1411 [3528 Metric]; Product Length:3.5Mm Rohs Compliant: Yes |Vishay T55B227M2R5C0070.