Vishay SMM02040C4752FB300
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 47500ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1406
数据表和文档
Newark
Datasheet13 页4 年前
element14 APAC
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+1.64%
Authorized Distributors
6
Resistance
47.5 kΩ
47.5 kΩ
Case/Package
1406
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.40
Introduction Date2006-03-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 51000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1406
Fixed Resistor, Thin Film, 0.3W, 51000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0904
Fixed Resistor, Thin Film, 0.3W, 49900ohm, 150V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0904
KOA SpeerMFS1/4CC5102F
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 51000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Thin Film 0204(1406) 47.5K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Sulfur Resistant Conformal Coated Melf Pad SMD Automotive Medical T/R
MELF 0204 FIXED RESISTOR SMM0204 0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm 0.25W 1/4W 47.5kOhm ±50ppm/C
SMM0204 Series 47.5KOhm 1% 50 ppm/°K SMT Thin Film Mini-MELF Resistor
Res, Aec-Q200, Thin Film, 47K5, 1%, 0204; Resistance:47.5Kohm; Voltage Rating:200V; Power Rating:250Mw; Resistance Tolerance: 1%; Product Range:Smm0204 Series; Resistor Element Material:Thin Film; Packaging:Cut Tape; Temperature Rohs Compliant: Yes |Vishay SMM02040C4752FB300