Vishay MMU01020C4992FB300
Fixed Resistor, Thin Film, 0.3W, 49900ohm, 150V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0904
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页3 年前
TME
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-57.98%
备用零件
Price @ 1000
Stock
60,000
Authorized Distributors
6
Resistance
49.9 kΩ
49.9 kΩ
Case/Package
Conformal
MELF
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
300 mW
300 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-07-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Res Thin Film 0204(1406) 49.9K Ohm 1% 1/4W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 47000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1406
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 47500ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1406
KOA SpeerMFS1/4CC5102F
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 51000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Thin Film 0102 49.9K Ohm 1% 1/5W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
Avnet Japan
Res, 49K9, 1%, 0.3W, 0102, Thin Film Rohs Compliant: Yes |Vishay MMU01020C4992FB300
MMU0102 Series 49.9 KOhm ±1 % 200 mW ±50 ppm/°C Thin Film MELF Resistor
MMU0102 SERIES THIN FILM SMNT RESTR 0102 MELF CASE 49.9KOHMS +/-1%.2W +/-50PPM/C
SMD Resistor Temperature range: -55 ... 125 °C Housing type: 0102 Resistor type: Metal Film Resistor Power Rating: 200 mW Rated voltage: 150 V Resistance: 49.9 kOhm