Vishay RWR81SR100FRB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 0.1ohm, 0.3162V, 1% +/-Tol, 650ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页8 年前
Datasheet4 页9 年前
Datasheet4 页13 年前
New Yorker Electronics
Arrow Electronics
element14
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-22.70%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
40,379
Authorized Distributors
6
Resistance
100 mΩ
100 mΩ
100 mΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
650 ppm/°C
650 ppm/°C
650 ppm/°C
供应链
Country of OriginMexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 0.11ohm, 0.3317V, 1% +/-Tol, 650ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 0.1ohm, 0.3162V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
描述
RESISTOR, WIREWOUND, 0.1 OHMS, 1 W, +/-1%, AXIAL, CERAMIC, 1.5", +/-650 PPM/C
Axial FIXED RESISTOR Military MIL-PRF-39007RWR81S 0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm 1W 100mOhm ±650ppm/C
RWR Series Ø 6.35 x 2.16 mm 0.1 Ohm 1 W ±1 % ±650 ppm/°C Wirewound Resistor
Resistance:0.1Ohm; Product Range:Rwr Series; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Technology:Wirewound; Temperature Coefficient:± 650Ppm/°C; Qualification:- Rohs Compliant: No |Vishay RWR81SR100FRB12.