Vishay RWR81S7R50FRB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 7.5ohm, 2.7386V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页8 年前
New Yorker Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 7.5ohm, 4.7434V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 6.81ohm, 2.6096V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 8.25ohm, 2.8723V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 7.15ohm, 2.6739V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Wirewound 7.5 Ohm 1% 1W ±50ppm/°C 0.01% Ceramic Hi Temp Sil AXL Thru-Hole
EGS-1-80 7.5 1% RWR81S7R50FR B12
Resistance:7.5Ohm; Product Range:Rwr81 Military Series; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Technology:Wirewound; Temperature Coefficient:± 50Ppm/°C Rohs Compliant: No |Vishay RWR81S7R50FRB12.