Vishay RWR81S2R21FRB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 2.21ohm, 1.4866V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页8 年前
New Yorker Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
341
Authorized Distributors
5
Resistance
2.21 Ω
2.21 Ω
2.21 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 2ohm, 1.4142V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Military MIL-PRF-39007RWR81S FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 2Ohm 1W
描述
RWR81S Series 2.21 O ±1% 1 W ±50 ppm/°C Axial Military Wirewound Resistor
Res Wirewound 2.21 Ohm 1% 1W ±50ppm/°C 0.01% AXL Thru-Hole Bulk
Axial FIXED RESISTOR Military MIL-PRF-39007RWR81S 0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm 1W 2.21Ohm ±50ppm/C