Vishay RWR81N2R21FRB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 2.21ohm, 1.4866V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页8 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
700
Authorized Distributors
3
Resistance
2.21 Ω
2.21 Ω
2.21 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Ceramic
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Country of OriginMexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 2.21ohm, 2.1024V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 2.21ohm, 2.5749V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite41F2R0E
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 2ohm, 150V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite41F2R2E
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 2.2ohm, 150V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
ALSR FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 2Ohm 1W
Ohmite41F2R2
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 2.2ohm, 150V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Wirewound 2.21 Ohm 1% 1W ±50ppm/C 0.01% Silicone AXL Bulk
RES 2.21 OHM 1W 1% WW AXIAL
EGN-1-80 2.21 1% RWR81N2R21FR B12