Vishay RWR81S21R5FRB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 21.5ohm, 4.6368V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
供应链
Country of OriginMexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 20.5ohm, 4.5277V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 20ohm, 4.4721V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 19.6ohm, 4.4272V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
EGS-1-80 21.5 1% RWR81S21R5FR B12
21.5¦¸ ¡À1% 1W ¡À20ppm/¡æ 6.35mm
Resistance:21.5Ohm; Product Range:Rwr81 Military Series; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Technology:Wirewound; Temperature Coefficient:± 20Ppm/°C Rohs Compliant: No |Vishay RWR81S21R5FRB12.