Vishay RWR81S20R0FRB12
Military MIL-PRF-39007RWR81S FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±20ppm/C 20Ohm 1W
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页8 年前
New Yorker Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-49.64%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,139
Authorized Distributors
6
Resistance
20 Ω
20 Ω
20 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Ceramic
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
20 ppm/°C
20 ppm/°C
20 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Ohmite41F20RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 20ohm, 150V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite40F20RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 20ohm, 1000V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite43F20RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 20ohm, 200V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 20ohm, 6.3246V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 22ohm, 4.6904V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 22ohm, 8.124V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 20ohm, 4.4721V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
EGS-1-80 20 1% RWR81S20R0FR B12
20¦¸ ¡À1% 1W ¡À20ppm/¡æ 6.35mm