Vishay RWM06223R30JA15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 3.3ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页8 年前
Newark
Farnell
Future Electronics
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 3.3ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityER743R3JT
ER CGS FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ +60ppm/C 3.3Ohm 3W
VISHAY AC05000003308JAC00 Through Hole Resistor, 3.3 ohm, Axial Leaded, 5 W,5%, AC Series
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 3ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX3SJ3R3
Through Hole Resistor, Rox Series, 3.3 Ohm, 3 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
TE ConnectivityROX2SJ3R3
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 3.3ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RESISTOR;WIREWOUND;RES 3.3 OHMS;PWR-RTG 7 W;TOL 5%;AXIAL;VITREOUS ENAMEL
Res Wirewound 3.3 Ohm 5% 7W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole
RESISTOR, WW 7W 5% 3R3; Resistance:3.3ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:6W; Voltage Rating:350V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:6 x 22; SVHC:No SVHC; Case Style:6 x 22; External Length / Height:18mm; Temperature Coeff. +:75ppm/°C; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:350V; External Width:6.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:7W