Vishay RWM04103R00JR15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 3ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页8 年前
Newark
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Resistor;Wirewound;Res 2.7 Ohms;Pwr-Rtg 3 W;Tol 5%;Axial;Vitreous Enamel
TE ConnectivityER743R3JT
ER CGS FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ +60ppm/C 3.3Ohm 3W
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 2.7ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP2-1623746-6
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 2.7ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 3ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX3SJ2R7
Through Hole Resistor, Rox Series, 2.7 Ohm, 3 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
描述
RWM 4X10 SERIES AXIAL WIREWOUND RESISTOR 3OHMS +/-5% 3W +/-75PPM/DEGC
Res Wirewound 3 Ohm 5% 3W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
RESISTOR, WW 3W 5% 3R; Resistance:3ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2.6W; Voltage Rating:120V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:4 x 10; SVHC:No SVHC; Case Style:4 x 10; External Length / Height:12mm; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tempperature Coeff. +:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:120V; External Width:5.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:3W