Vishay RWM04103R30JR15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 3.3ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页8 年前
Future Electronics
Newark
element14
RS (Formerly Allied Electronics)
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-08-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 months ago)
LTB Date2020-06-01
LTD Date2021-12-31
相关零件
TE ConnectivityER743R3JT
ER CGS FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ +60ppm/C 3.3Ohm 3W
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 3.3ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX3SJ3R3
Through Hole Resistor, Rox Series, 3.3 Ohm, 3 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 3.3ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
VISHAY AC05000003308JAC00 Through Hole Resistor, 3.3 ohm, Axial Leaded, 5 W,5%, AC Series
TE ConnectivityROX3SJ3R3
描述
Axial FIXED RESISTOR RWM 0.217Diax0.472L 5.50mmx12.00mm 3W 3.3Ohm ±75ppm/C
RESISTOR;WIREWOUND;RES 3.3 OHMS;PWR-RTG 3 W;TOL 5%;AXIAL;VITREOUS ENAMEL
Res Wirewound 3.3 Ohm 5% 3W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
RWM Series Ø 12 x 5.5 mm 3.3 Ohm 3 W ±5 % 75 ppm/°C Wirewound Resistor
RESISTOR, WW 3W 5% 3R3; Resistance:3.3ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2.6W; Voltage Rating:120V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:4 x 10; SVHC:No SVHC; Case Style:4 x 10; External Length / Height:12mm; Temperature Coeff. +:75ppm/°C; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:120V; External Width:5.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:3W