Vishay RCWE1210R620FKEA
Res Thick Film 1210 0.62 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.25%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
1210 1/2WATT Lo-ohm Thick Film Current Sense Resistors 0.634ohms 1% 100PPM
1210 1/2WATT Lo-ohm Thick Film Current Sense Resistors 0.576ohms 1% 100PPM
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.66W, 0.59ohm, 0.6241V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
PanasonicERJ-14BQFR62U
Thick Film Low Ohmic Chip Resistor 1210 Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-14BQFR62U
PanasonicERJ14BQFR56U
Res Thick Film 1210 0.56 Ohm 1% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ14BQFR68U
Res Thick Film 1210 0.68 Ohm 1% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.62ohm, 0.7874V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR RCWE 0.122Lx0.098W 3.10mmx2.50mm 1W 620mOhm ±100ppm/C
RCWE Series 1210 1 W 620 mOhm ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
THICK FILM SURFACE MOUNT CHIP RESISTOR
RESISTOR, 1210, 0R62, 1%; Resistance:0.62ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1210 [3225 Metric]; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Series:RCWE