Vishay RCWE1206R330FKEA
Res Thick Film 1206 0.33 Ohm 1% 1/5W ¡À100ppm/¡ãC Molded SMD SMD Punched Paper T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet5 页4 年前
Datasheet4 页10 年前
Datasheet4 页13 年前
Datasheet4 页13 年前
Datasheet4 页11 年前
TME
element14 APAC
3 个月趋势:
+599%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Res Thick Film 1206 0.33 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupPT1206FR-7W0R33L
500mW Thick Film Resistors ±75ppm/℃ ±1% 330mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJB2BFR33V
Res Thick Film 0612 0.33 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Wide Terminal SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupPE1206FRF7W0R33L
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 1206 330mOhm 1% Paper T/R
Yageo GroupPE1206FRF070R33L
250mW Thin Film Resistor ±100ppm/℃ ±1% 330mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 0.3 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
500mW Thick Film Resistors 300V ±100ppm/℃ ±1% 330mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.33ohm, 0.4062V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR RCWE 0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm 0.5W 1/2W 330mOhm ±100ppm/C
SMD Resistor 1206 330mΩ ±1% 0.5W ±100ppm/℃
Resistor, Thick Film, 0.33 Ohm, 500Mw, 1%, Full Reel; Resistance:0.33Ohm; Product Range:Rcwe Series; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film Rohs Compliant: Yes |Vishay RCWE1206R330FKEA.
RESISTOR, 1206, 0R33, 1%; Resistance:0.33ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1206; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Series:RCWE