KOA Speer SR732BTTDR300F
Res Thick Film 1206 0.3 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页2 年前
LKR
Farnell
KOA Speer SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-27.69%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-12-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ8BQFR30V
500mW Thick Film Resistors ±250ppm/℃ ±1% 300mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRL1206FR-070R3L
Res Thick Film 1206 0.3 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL1206FR-7W0R3L
Res Thick Film 1206 0.3 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8RQFR33V
Res Thick Film 1206 0.33 Ohm 1% 1/4W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-8RQFR27V
Res Thick Film 1206 0.27 Ohm 1% 1/4W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRL1206FR-7W0R33L
Res Thick Film 1206 0.33 Ohm 1% 1/2W ±300ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.3ohm, 0.3873V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 0R3, 0.33W, Thick Film, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa SR732BTTDR300F
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR SR73 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.333W 1/3W 300mOhm 卤100ppm/C
Thick Film Current Sense Resistor, 1206, RoHS
KOA Speer SCT
RESISTOR, 0R3 1% 1206 0.25W; Resistance:0.3ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:330mW; Voltage Rating:1.81V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1206; Resistor Mounting:SMD; External Depth:0.6mm; External Length / Height:3.2mm; External Width:1.6mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:150°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Package / Case:1206; Series:SR73; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Tolerance +:1%; Tolerance -:1%; Voltage Rating VDC:1.81V