Vishay RCWE1206R300FKEA
Res Thick Film 1206 0.3 Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Punched Paper T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页4 年前
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-59.24%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-07-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Res Thick Film 1206 0.3 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupPT1206FR-7W0R3L
Res Thick Film 1206 0.3 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-B2BFR30V
Res Thick Film 0612 0.3 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 0.33 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupPT1206FR-7W0R33L
500mW Thick Film Resistors ±75ppm/℃ ±1% 330mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJB2BFR33V
Res Thick Film 0612 0.33 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Wide Terminal SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.3ohm, 0.3873V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR RCWE 0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm 0.5W 1/2W 300mOhm ±100ppm/C
RCW Series 1206 0.5 W 30 mOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Current Sense Chip Resistor
500mW 300mΩ Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 1206 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
SMD Resistor 1206 300MΩ ±1% 0.5W ±100ppm/℃
Resistance:0.3Ohm; Product Range:Rcwe Series; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C; Product Length:3.2Mm Rohs Compliant: Yes |Vishay RCWE1206R300FKEA.