Vishay RCG0402100KJNED
Res Thick Film 0402 100K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.96%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
100 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
63 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-03-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TE Connectivity / AMP1622826-2
Res Thick Film 0402 100K Ohm 5% 1/16W ±200ppm/°C Molded SMD SMD
Res Thick Film 0402 100K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRG0402J100K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.063W, 100000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
63mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 100kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 91K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 110K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
RCG 0402 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 100kOhms 0.063W 1/16W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 100000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
100K¦¸ ¡À5% 62.5mW ¡À200ppm/¡æ 0402 1mm*500¦Ìm*400¦Ìm