Vishay PTF5610K000BZBF
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 10000ohm, 300V, 0.1% +/-Tol, 5ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页9 年前
Datasheet4 页9 年前
Datasheet4 页11 年前
X-ON
Mouser
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.10%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
20,971
Authorized Distributors
5
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
10 kΩ
Conformal
Axial
Axial
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
5 ppm/°C
5 ppm/°C
5 ppm/°C
Introduction Date2008-09-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 11000ohm, 300V, 0.1% +/-Tol, 5ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 10000ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 10000ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity9-1879664-1
TE Connectivity H810KBYA Metal Film Resistor Through Hole 10K 0.1% 15PPM
TE Connectivity1622796-6
RES 10K OHM 0.1% 1/4W AXIAL / 10 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 9530ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Conformal Through Hole Resistor 0.1% 5ppm/C 10kOhm 125mW
1/8W Precision Metal Film Resistors 1/8watt 10Kohms 0.1%
Metal Film Resistor, 10Kohm, 125Mw, 0.1%; Resistance:10Kohm; Product Range:Ptf Series; Power Rating:125Mw; Resistance Tolerance:± 0.1%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:300V; Resistor Technology:Metal Film Rohs Compliant: No |Vishay PTF5610K000BZBF