Vishay PTF56100K00FZEK
Fixed Resistor, Metal Film, 85W, 100000ohm, 300V, 1% +/-Tol, 5ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Stock
2,314
Authorized Distributors
1
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
Case/Package
Metal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
85 W
85 W
Temperature Coefficient
5 ppm/°C
5 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Yageo GroupFMP300FTF73-100K
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 100000ohm, 750V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 100000ohm, 250V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Yageo GroupFMF-25FTF52-100K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 100000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 100000ohm, 500V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FTE52-91K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 91000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 90900ohm, 350V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
描述
Metal through hole resistor 1% 5ppm/C 100kOhm 125mW
1/8W Precision Metal Film Resistors 1/8watt 100Kohms 1%
PTF-56 100K 1% T-16 EK e3
100K OHM 1% 5PPM 1/8W