Vishay PR02000206208JR500
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 6.2ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
Datasheet19 页2 年前
Datasheet20 页9 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-40.31%
备用零件
Price @ 1000
Stock
10,085
Authorized Distributors
5
Resistance
6.2 Ω
6.2 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
2 W
2 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2007-10-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 6.2ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP3-1879352-2
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 6.2ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 6.2ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 5.6ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 6.8ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Metal Film 6.2 Ohm 5% 2W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive T/R
Axial FIXED RESISTOR PR02 0.154Diax0.394L 3.90mmx10.00mm 2W 6.2Ohm ±250ppm/C
RESISTOR METAL FILM, 6.2OHM, 2W, 5%; Resistance:6.2ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2W; Voltage Rating:500V; Series:5083; Temperature Coefficient:± 250ppm; Resistor Element Material:Metal Film ;RoHS Compliant: Yes